howellkatelyn7 howellkatelyn7
  • 28-09-2022
  • Mathematics
contestada

The relationship between the number of pounds (lb) of egg salad and the
price in dollars is shown in the graph. What is the unit price of salad?
egg

A $5
1 lb

B. 1 lb
$5

C. $1
5 lb

D. $10
2 lb

The relationship between the number of pounds lb of egg salad and the price in dollars is shown in the graph What is the unit price of salad egg A 5 1 lb B 1 lb class=

Respuesta :

Otras preguntas

Which undefined term is needed to define a circle?
Which of the following is the most complete defination of a civilization
what continent is mesoptamia in
If the seawater carbonate ion (CO3 2-) concentration is 270 µmol/kg, a) what is the approximate rate of calcification, and b) approximately how many days would
Les Martin sont américains ? Non, ils ____sont ____américains.
what is the answer to -4/7x(-4/3)
what is a mono-mineral economy
two linear equation are shown in the graph
What isfour hundred eight thousand. Seventeen in expanded form
a political system that separate two lawmaking in law and forcing branches is called what