dasha123356 dasha123356
  • 27-09-2022
  • English
contestada

A boy is 15 years old and his sister is twice his age when the boy's 25 how old would be his sister
​

Respuesta :

Otras preguntas

A 14-ounce can of tomato sauce costs $2.66. What is the unit rate per ounce? A. $0.16. B. $0.17. C. $0.18. D. $0.19.
the sentence he wont ever go to practice is an example of what error​
A single capacitor is charged up and then isolated with potential V0. A dielectric, κ = 3, is placed between its two plates, which of the following terms are c
You need to make mashed potatoes, so you buy a 19 pound bag of Russet potatoes from the grocery store. To the nearest tenth of a kilogram, how many kilograms of
what is meant by responsibilities and duties​
A red train travelling at 72 km/h and a green train travelling at 144 km/h are headed toward each other along a straight, level track. When they are 950 m apar
On a map 1/8 of an inch stands for 24 miles. On this map two cities are 2.5 inches apart. What is the actual distance between cities
If AB = 10, AC = 6, and BC = 6, find AD:
define1n force ? write down cgs unit of force​
The percent markup on a pickup truck is known to be 252% based on cost to the seller. If the seller paid $15,800 for one, then what would be the corresponding p
ACCESS MORE