gachabrony gachabrony
  • 27-09-2022
  • Mathematics
contestada

A rental car agency charges $170 per week plus $0.25 per mile to rent a car. How many miles can you travel in one week for $330?

Respuesta :

Otras preguntas

WHAT Is the rate and unit rate of $7.96 for 5 Pounds
Write an algebraic expression to represent the total number of silver dollar fish that could be in a 24 gallon tank. D=number of silver dollar fish. the silver
Candace used 5/8 of her savings to buy a $531.25 laptop.  How much did she have in savings before purchasing the laptop?
what is a unit form of (2 tens 1 one) × 10
1/10 of 200 is what number?
What is 3U squared Variables and expressions
8-1×0+2÷2=? It looks easy, so many different results.
15 decreased by twice a number algebraic expression?
9s plus 3=57 pls help me
What is the answer for 80/9,440
ACCESS MORE