stefim0310 stefim0310
  • 26-09-2022
  • Mathematics
contestada

16oz if trail mix costs $3.20. What is the cost per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

I need to know how to do the work for this problem! I'm so stuck please help!
Which is commonly seen in a bolivia bedroom? a. the lack of a dresser b. a large entertainment center c.the lack od windows d. a free-standing wardrobe
How many years does theOccupational Outlook Handbook is updated? a. 3 b. 2 c. 5 d. 4
Explain how hereditary diseases are passed from one generation to another.
1. according to the national clearing house of alcohol and drug information (NCADI), most children under the age of___, who do not participate in drug and alcoh
Explain how organisms changes within an environment affect their survival. Specifically discuss the effects of a gene mutation for color in beetles.
which pair of terms best describes a wooden table?
Every year, Earth’s lithospheric plates move between 2 cm and 5 cm. What causes these plates to move?
how to convert a percentage into a decimal
Solve for n. Round to the tenths place, if necessary. 9.75/24 = 5.85/n A. n = 10.6 ounces B. n = 14.4 ounces C. n = 9.8 ounces D. n = 15.2 ounces
ACCESS MORE