nm458dmjdj nm458dmjdj
  • 16-09-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of yogurt costs $5.12. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Solve for W. 4w=5.12
Help me please…………….
Please help fast please ASAP
Find the distance between the pair of points. (7, 3) and (-6, -4) A. 2.4 B. 11 C. 1.4 D. 14.8
We've had ____ rain lately that the river almost flooded. A. such B. such much C. so many D. so much
56 x 10^-4) Group of answer choices 2.37 x 10^-16 4.21 x 10^15 2.4 x 10^-16 4.2 x 10^15
Volcanic activity and the movement of tectonic plates are examples of _____. ecological processes human modification climatology erosion geomorphic processes
How far will a bus travel if it averages a speed of 65 km/h for 7 hours? What are you solving for? What’s the equation? Show work!
plz are cells made of molecules btw its in science
Erica saw a skateboard on sale for $59.95 the original price of the skateboard was $79.95 what is the approximate percent discount on the skateboard ?
ACCESS MORE