skyla671 skyla671
  • 26-08-2022
  • Mathematics
contestada

At a bake sale, bags of cookies sold for $2.00, $2.50, or $3.00, depending on the size. Altogether, 106 cookies were sold, and $256 was earned for the sales. Twice as many cookies were sold at the $2.00 charge than at the $3.00 charge

Respuesta :

Otras preguntas

What is the value of 9 in 6,493
What is the unit rate if there are 258 purple polka-dot pencils in 3 purple polka-dot purses?
What is an armistice? A. a declaration of war B. a peace treaty, ending a conflict C. a treaty outlining the reparation payments at the end of a war D. an ag
Herodotus remarked that Egypt was the “gift of the Nile.” What did he mean by this?
1/10 of what number is 10 times as much as 8
Kyle drives his truck 429 miles on 33 gallons of gas. How many miles can Kyle drive on 1 gallon of gas?
How do I solve the equation   6=-w/8
What themes did narthern Renaissance artists explore
What si unit would you use to measure the length and width of a music cd package
what is 1/4 of 76 in a mathequ on