victoriabrown194
victoriabrown194 victoriabrown194
  • 20-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-gallon jug of juice costs $20.16. What is the price per cup?

Respuesta :

eethoven23
eethoven23 eethoven23
  • 20-04-2020

Answer:

$1.59

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Among 10-year-old children in 1900, only 1 in _____ had all four of their grandparents still living.
A rocket rises vertically, from rest, with an acceleration of 3.6m/s^2 until it runs out of fuel at an altitude of 1500m. After this point, its acceleration is
Find the area of the shape please.
A circle has diameter 9 cm A square has side length 5 cm Show that the square will fit inside the circle without touching the edges
Jane spent 2/3 of her savings on a used car and she spent 1/4 of her remaining savings on a new carpet if the carpet cost her $250 how much for jeans original s
A ship travels 200 miles due west, then adjusts its course 30° north of west. The ship continues on this course for 30 miles. Approximately how far is the ship
Which is not a product of photosynthesis
X^2-8x+y^2=9 what is the radius
which inequality represents the sentence the sum of -3.2 + 1.5 times a number is a maximum of 8.6​
What is the answer to part b)